Despre site
 
Bine aţi venit pe acest site, unde puteţi găsi revista Catacombele Ortodoxiei a Bisericii Ortodoxe de Stil Vechi din România, tipărită de Mânăstirea Adormirea Maicii Domnului din Bucureşti cu binecuvântarea P.S. Flavian Ilfoveanul.
 
Primul număr al revistei a apărut în aprilie 1999. Ea s-a născut, în principal, din dorinţa de a vorbi credincioşilor români despre ecumenism şi roadele apostaziei de la Ortodoxie, tratând, de asemenea, subiecte de actualitate precum clonarea, eutanasia, renaşterea păgânismului în societatea contemporană etc.
 

 

--------------------

 

Teme principale in site
 

Chestiunea calendarului

Teme - Chestiunea calendarului

 

Eutanasie. Donare de organe

Stiri 78 2

 

Creştinism şi islamism

Cugetari 71 2

 

Homosexualitatea în lume

Dogma 45-1

 

--------------------

Articole

Învierea Domnului 2010

A venit o nouă sărbătoare a Paştilor plină de lumină şi bucurie. Şi toate acestea fiindcă Sfânta Lumină s-a pogorât la mormântul Domnului, încredinţându-ne că Dumnezeu este încă alături de noi şi-Şi revarsă nemăsurata milă asupra noastră, a păcătoşilor.


Imagini de la slujba Învierii


PC. Evenimente din Biserica noastra 16 01

PC. Evenimente din Biserica noastra 16 02

PC. Evenimente din Biserica noastra 16 03

PC. Evenimente din Biserica noastra 16 04

PC. Evenimente din Biserica noastra 16 05

PC. Evenimente din Biserica noastra 16 06

PC. Evenimente din Biserica noastra 16 07

PC. Evenimente din Biserica noastra 16 08

 


 

A doua Înviere

 

PC. Evenimente din Biserica noastra 16 09

PC. Evenimente din Biserica noastra 16 10

 


A doua zi de Paşti, PS Flavian a hirotonit

întru ierodiacon pe părintele Martinian

Vrednic este !

 

PC. Evenimente din Biserica noastra 16 11

PC. Evenimente din Biserica noastra 16 12

PC. Evenimente din Biserica noastra 16 13

PC. Evenimente din Biserica noastra 16 14